Hej
Låt mig spinna vidare på tanken med en egen lista för referensfrågor. Skulle man kunna uppnå det som vissa tycker är så bra med dagens Biblist genom att istället ansluta sig till två listor; en framtida slimmad Biblist och, tja "Reflist"?
På det sättet skulle dom som vill läsa allt, få allt. Dom som däremot som bara vill ha det ena skulle slippa det andra. Se där en gammal hederlig kompromiss.
Tro mig, vi som inte är så intresserade av referensfrågorna låter oss inte övertygas av att tvingas rensa en ny bibba varje dag. (Ni som retar er på "tvingas rensa en ny bibba...", gå tillbaka och läs inlägget en gång till. Om detta inte hjälper, svara till mig, inte till listan.)
Ha det gott i vårsolen eller -molnen Anders
_________________________________________________________________ Hämta MSN Explorer kostnadsfritt på http://explorer.msn.se/intl.asp
|